понеділок, 10 грудня 2018 р.


ЦЕРКВА РІЗДВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ.

Головна архітектурна пам’ятка села всіх часів. Одна з найстаріших в районі. З історичної довідки села Петрушин ми дізнаємося, що першою згадкою про існування в селі церкви вважається 1633 рік, коли в документах вперше зʼявляється назва «село Петрушин».
Стара церква була невеличка, дерев’яна, на кам’яному фундаменті. Зберігалась в первісному вигляді до початку ХХ століття. З ініціативи  Миколи Івановича Гаймановського, який був священником з 1890 по 1920 рік в 1910 році зведено нинішню споруду церкви, освячено 14 листопада. Красива і висока, майже 30 метрів, споруда церкви видна здалеку. В лихі часи революції та Другої Світової війни було зруйновано церковне кладовище та дзвіницю, сама будівля церкви на щастя не постраждала і збереглася до сьогоднішніх днів. На жаль столітній вік наклав свій відбиток на споруду і нині древня памʼятка архітектури потребує капітального ремонту. В цьому році на пожертви прихожан розпочали встановлення огорожі біля церкви, яку через раннє настання зими не вдалося завершити.
Відомості про Петрушинських священників досить уривчасті і епізодичні. Слід відмітити, що найбільш шанованими були Микола Іванович Гаймановський (1890-1920), Сава Іванович Бєгун (1948-1985).
Влітку 1998 року до роботи в церкві приступив Олексій Іванович Ісупов. Разом з матушкою Аллою завзято взялись до роботи. Завдяки музичній освіті та педагогічному хисту матушки при церкві незабаром почала працювати недільна школа. Вихованці недільної школи ( два десятки дівчаток і два хлопчики) дивували і втішали своїм співом не лише односельців, а й парафіян в інших селах, в Чернігові. Вони брали участь у богослужінні в Троїцькому соборі, в Спаському соборі, в Борисо-Глібському храмі-музеї і т.д. Наймали автобус і їхали куди запрошували. Матеріально церква від цього , може й збіднювалася, зате збагачувалися духовно. На даний час матушка Алла керує церковним хором ( Євдокія Лазарева, Катерина Клановець, Ольга Сердюк, Зінаїда Деревянко, Ніна Тарасевич, Світлана Питинська ). Олексій Сердюк виконує обов’язки паламаря.
Отець Олексій проводить церковні богослужіння кожну неділю, та   на всі церковні свята, також здійснює церковні таїнства – охрещення дитини, вінчання, похорони, здійснює поминальні панахиди жертвам Голодомору та загиблим воїнам в роки війни.
Протягом століть в Петрушині дотримувались традиції святкування храмового свята, яке припадає на 21 вересня, день Різдва Пресвятої Богородиці. Це свято не просто історична подія минулих літ, а свято справжньої радості і ласка Божа для усіх жителів села. Адже матінка Божа молиться за кожного з тих людей, які приходять до неї з смиренним серцем та надією. То ж зазвичай це свято в нашому приході відзначається особливими торжествами. Отець Олексій служить Божественну Літургію, звертаючись до Пресвятої Богородиці про заступництво над усім людським родом. Після Божественної Літургії відправляється подячний молебень з хресною ходою навколо храму. Також в цей день прихожани запрошують в гості родичів та знайомих з сусідніх сіл. Крім цього протоієрей Олексій цікавий співрозмовник, піклується про духовний стан своїх прихожан, завжди намагається навести на шлях істинний. Адже головне завдання священника наблизити людину до Бога.











Встановлення паркану біля церкви.





Церковне таїнство охрещення дитини.

















Немає коментарів:

Дописати коментар