вівторок, 9 липня 2019 р.

ПРОБЛЕМИ СІЛЬСЬКІ.
На сьогоднішній день водопостачання залишається найгострішою проблемою майже кожного українського села. Не є винятком і наше село. В селі розташовані три водонапірні башні для постачання води населенню. Башня під №3 обслуговує невелику кількість користувачів - це вся вулиця Молодіжна, відрізок вулиці Чернігівської ( від остановки і до кінця вулиці), та чотири двори по вулиці В.Дрозда. №1 і №2 водонапірні башні обслуговують всі інші вулиці села. Слід зазначити, що обслуговують водопостачання самі жителі громади, а саме: за свій кошт проводять ремонтні роботи, здійснюють оплату за використану електроенергію, по черзі проводять збір коштів з населення по 10-11 грн. на місяць з кожної одиниці. Враховуючи зношеність застарілого обладнання ремонтні роботи доводиться проводити все частіше, в зв*язку з засухою збільшився об*єм використаної води, горять насоси і т.д. Отже наразі назріла критична ситуація з водопостачанням і більша частина села залишилася без води. 
4 червня біля сільської ради зібралися водокористувачі для вирішення нагальних питань. А їх немало. Разом з сільським головою Євгенієм Питинським намагалися вирішити хоча б основні питання. Олексій Васильвич Сиворакша запропонував вибрати відповідальну людину, яка б вела контроль за роботою водонапірних башень, займалася ремонтом. Для цього вирішили підняти тариф на оплату води, щоб виплачувати цій людині заробітну плату. Та спершу треба відремонтувати воду всім разом. Хочу додати, що з оплатою існують теж певні проблеми. Не всі користувачі хочуть добросовісно платити за використану воду. Власники великого господарства, власники теплиць, власники дачних ділянок не завжди виплачують потрібну суму, незважаючи на те що тариф у нас смішний - 10 гривнів. За такі гроші в магазині можна придбати півторалітрову пляшку найдешевшої мінеральної води.
Після довгих дебатів на загальних  зборах водокористувачів вирішили:

тариф на користування водою підняти до 20 грн. з кожної одиниці, принаймі на літні місяці;
власникам дачних ділянок сплачувати 200 грн. за сезон;
власникам теплиць сплачувати 20 грн. за кожний використаний куб води, з розрахунку, що на кожні 10 кв.м. використовується один куб води на місяць.

Також постановили доплачувати за тимчасово  проживаючих ( родичів, дітей, онуків та інш.)

Контроль за роботою водонапірних башень №1 і №2 покласти на Ганнушенка Олексія Миколайовича та створили групу контролю у складі Питинського Євгенія Миколайовича, Орикяна Гарніка Хачиковича, Бичик Михайла Миколайовича.
Будемо сподіватися на добросовісне відношення споживачів щодо використання і оплати води.


Немає коментарів:

Дописати коментар